Květen 2014

17. mai

17. května 2014 v 10:51 | Frida |  Náhodník
Vzpomněla jsem si tak, že dnes je Den norské ústavy. A dokonce jubilejní, už je to 200 let! Tak všechno nejlepší, Norsko, gratulerer med dagen! Snad se vydaří oslavy. Těším se o prázdninách!

Snad lidské bytosti odpustí, že je Frida taková a blahopřeje Norsku k narozeninám.

Kloboukování

3. května 2014 v 18:09 | Lakris |  Výtvarničení
Možná se to už v naší době nenosí. Třeba se to nenosilo nikdy... Ale to bych nebyla já, abych na momentální trendy nekašlala. Poněvadž klobouk je věc tak užitečná a pěkná, však už o tom bylo napsáno a vytvořeno hodně, tak já opravdu často nějaký nosím. A v jarním proměnlivém počasí se určitě hodí.

Existují ale i takoví, kterým běžná hučka nestačí. Vytvářejí proto jakýmsi zázračným způsobem věci, nad kterými se mi tají dech a probouzí se moje marnivé já, které by si je všechny hned zkusilo před zrcadlem. Bohužel z obrazovky či kompjútru je neumím vytáhnout jako Willy Wonka čokoládu a v realitě jsem ještě žádný ani neviděla.

Nakonec jsem to nevydržela a ten klobouk prostě musela mít. Alespoň jeden. Shromáždila jsem proto veškeré zbytky, co se mi pozdávaly, rovněž veškerou svoji vůli a tvůrčí náladu a pustila se do práce. Amatérsky, jak jinak. Ono to s tuhým papírem, ústřižky látky, vodovkami a šitíčkem ani jinak nešlo. Nějaké nóbl předlohy, spešl látka nebo co nepřichází v úvahu. Podařilo se mi ovšem za tři dny poměrně soustavného snažení splácat věc, která je k vidění na obrázku dole. No, jo... je tam tachometr. Neměla jsem to srdce ho rozmontovat, tak se točí.

Než to zapomenu, hodilo by se si poznamenat, že největší starosti mi dělá, aby to nebylo levné zboží z továrny. "Just Glue Some Gears On It (And Call It Steampunk)," nějak tak.
Už se těším, až si v něm budu moct vyjít. Sedí mi jako ručně vyrobený.. což taky je.


*pozadí jsem zašedila, protože rušilo detaily.